Činnost sboru v roce 2022

V roce 2022 jsme byli jako sbor velmi aktivní. Pořádali jsme kulturní i velké sportovní akce, naši členové se úspěšně účastnili soutěží v Čechách, na Moravě i ve Slezsku.

Ohlédnutí za akcemi v roce 2022

Naše sborové aktivity jsme zahájili hned 1. ledna Novoroční procházkou, prošli jsme Poustevníkovu stezku v sanatorce a trasu jsme ukončili opékáním špekáčků na stanici.

Dále naše aktivity pokračovaly pořádáním Zimního halového kvarteta, kdy do kostelecké haly v sokolovně přijela závodit velká část sborů z východní části naší republiky – z Ostravy, Brna, Pardubic atd. Celkem 316 závodníků se svými vedoucími a doprovodem. Dokázali jsme, že umíme spolupořádat velkou akci republikového rozsahu.

V březnu jsme také pořádali Maškarní karneval pro děti a pro dospělé. Na tuto akci si přišlo zatančit přes 250 dětí se svými rodiči a prarodiči. Večerní maškarní pro dospělé bohužel nebyla poctěna obdobnou návštěvností.

Duben pro nás znamenal opět různorodou činnost, spolupořádání Setkání seniorů OSH Kolín, organizaci jedenáctého ročníku Kosteleckých útoků (tentokrát přijelo 28 družstev), třetího ročníku Černokosteleckého železňáka (80 závodníků) a opět svážení železného šrotu.

Květnové aktivity zahrnovaly především opětovný návrat do sportovní sezony všech družstev a jejich příprava na okresní kola. První červnový víkend jsme spolupořádali druhé kolo Kolínského poháru v Českém Brodě na atletickém stadionu.

V červenci jsme v prázdninovém režimu navštívili skupinově letní kino ve sportovním areálu Na Americe. Poslední srpnový víkend jsme pořádali jedno z kol Podlipanské ligy, které bylo tentokrát pojato jako noční soutěž. Přijelo k nám celkem 29 družstev.

V říjnu naši zástupci asistovali při kladení věnců při příležitosti státního svátku Dne vzniku samostatného československého státu. A říjnové aktivity jsme opět zakončili svážením železného šrotu v Kostelci a Svatbíně.

Dne 17. listopadu jsme opět pořádali úspěšný Lampionový průvod zakončený ohňostrojem a dne 25. listopadu Zdravotnické školení pro veřejnost.

V prosinci jsme organizovali Mikulášskou zábavu pro děti a Výroční valnou hromadu našeho sboru, na které jsme se sešli v jídelně v sokolovně.

Naší individuální celoroční aktivitou je také darování krve. Naši členové Jan Bornhorst, Veronika Fleková, Josef Fousek, Tomáš Hajný, Hana Homolková, Jan Kárník, David Křčmář, Veronika Kšádová, Jitka Lindáková, Anna Vejrostková, Petra Vejrostková, Kateřina Zajíčková, Patrik Žyla a Šárka Žylová darovali v letošním roce dohromady 13,95 litrů své krve. Všem za tuto dobrovolnickou a velmi potřebnou činnost moc děkujeme.

Ohlédnutí za sportovním rokem 2022

V letošním roce v našem sboru působila družstva přípravky, mladších žáků, starších žáků, dorostu a žen. Tato družstva se účastnila všech závodů Podlipanské ligy ve Kšelích, v Ratenicích, na Bulánce, v Třebovli, v Kostelci n. Č. lesy a v Rostoklatech. Družstvo přípravky se také zúčastnilo setkání přípravek v Českém Brodě.

Družstva žáků a dorostu poměřila své síly při okresním kole v Kolíně. Družstva soutěžila i v zimních měsících na již zmiňovaném Zimním halovém kvartetu v Dolních Břežanech a také u nás v Kostelci.

Další kolektivní disciplínou byl Závod požárnické všestrannosti (braňák), kterého se účastní družstva mladších i starších žáků a jednotlivci z řad dorostenců a dospělých. Soutěžemi pro jednotlivce jsou především závody na 60 m a 100 m s překážkami. V těchto soutěžích jsme v roce 2022 měli zastoupení tří závodníků v krajském kole.

Naše závodnice Alexandra Fousková se individuálně zúčastnila Olomouckého poháru, kde nasbírala 118 bodů a dosáhla na 4. místo celkového vyhodnocení. A také závodila na MČR ve výstupu na cvičnou věž, kde jako absolutní nováček obsadila 6. místo.

V Českém halovém poháru (60 m) se naši zástupci účastnili závodů v Jablonci nad Nisou, Praze a Ostravě. V celkovém vyhodnocení letošního ročníku se Petr Bornhorst umístil na 33. místě z 296 závodníků, Alexandra Fousková na 15. místě, Patricie Žylová na 50. místě, Petra Lindáková na 118. místě ze 460 závodnic.

V letošním prvním ročníku Kolínského poháru si běžci poměřili své síly v Klučově, Českém Brodě, v Kolíně, ve Starém Kolíně a ve Vítězově. Zde se Petr Bornhorst umístil ve své kategorii na 4. místě, Jan Tipman na 7. místě, Tomáš Semerád na 23. místě, Markéta Semerádová na 11. místě, Alexandra Fousková na 5. místě + 2. místo v dorostenecké kategorii. Patricie Žylová skončila na 6. místě, Petra Lindáková na 12. místě + 8. místo v dorostu, Martin Vácha na 7. místě + 3. místo v dorostu, Petr Žyla na 1. místě, Jan Bornhorst na 3. místě a Jitka Lindáková na 1. místě.

Děkujeme všem sportovcům za krásné výkony a vzornou reprezentaci našeho sboru a města, jejich trenérům za trpělivost a rodičům za vstřícný přístup a spolupráci.

Děkujeme také všem, kteří nás podporují v naší činnosti, zejména pak našim sponzorům. ❤️

Aktuální informace o činnosti našeho sboru a kalendář akcí i nadále najdete na těchto webových stránkách a na našich sociálních sítích.

Tento článek vyšel také v Černokosteleckém zpravodaji 1/2023.  📰