Zimní halové kvarteto

Snažíme se neustále pracovat s mládeží a proto se nebráníme ani spolupořádání různorodých soutěží. V roce 2022 jsme se poprvé připojili k sportovnímu projektu z dílny SDH Starý Lískovec s názvem Zimní halové kvarteto.

Projekt Zimní halové kvarteto je celorepublikový seriál halových soutěží pro mladé hasiče. Soutěží se v čtyřčlenných nebo dvoučlenných družstvech ve štafetě 4 x 60 metrů s překážkami, respektive 2 x 2 x 60 metrů v případě dvojic.

Z původního malého projektu se čtyřmi soutěžemi se počet soutěžních kol, respektive pořadatelů, rozrostl až na devět pořadatelů v roce 2022, mezi které se zařadil i náš sbor. Podrobněji o celém projektu ZHK v rozhovoru přímo s jeho autorem na portálu Hasičovo.

ZHK 2021 v Opavě (foto: SDH Kopytov)

Rok 2022

V únoru jsme se prvně zúčastnili soutěžního kola ZHK v Dolních Břežanech.

O dva týdny později v neděli 6. března 2022 jsme vůbec poprvé pořádali soutěžní kolo závodů ZHK také u nás v Kostelci nad Černými lesy. Soutěžního kola v Kostelci se zúčastnilo celkem 316 závodníků. Podrobněji o tomto kole včetně fotek a výsledků píšeme v tomto příspěvku.

ZHK 2022 v Kostelci n. Č. l.
Náš sbor na ZHK 2022 v Dolních Břežanech

Další informace o sportovním projektu ZHK najdete na externích odkazech uvedených níže (administrativní část soutěže není v naší gesci): 🔗