Zimní halové kvarteto

Sportovní projekt Zimní halové kvarteto je mezinárodní seriál halových soutěží určený pro mladé hasiče do 23 let.

Soutěží se v čtyřčlenných nebo dvoučlenných družstvech ve štafetě 4 x 60 metrů s překážkami, respektive 2 x 2 x 60 metrů v případě dvojic.

Závodníci v člunkové štafetě postupně překonají přeskok 70 cm, umístí přenosný hasící přístroj na určenou desku, přeběhnou kladinu a nakonec napojí proudnici na hadice a rozdělovač.

Z původního malého projektu se čtyřmi soutěžemi se počet soutěžních kol, respektive pořadatelů postupně rozrostl. V roce 2022 se mezi pořadatele zařadil poprvé i náš sbor.

ZHK 2021 v Opavě (foto: SDH Kopytov)

Rok 2024

V sobotu 20. ledna 2024 jsme v kostelecké hale pořádali první kolo mezinárodního seriálu Zimní halové kvarteto 2024, již po třetí v řadě.

Do sportovní haly v sokolovně si své síly přijelo poměřit celkem 432 závodníků ve čtyřčlenných nebo dvoučlenných týmech.

Celý článek s galerií a výsledky najdete v tomto článku.

ZHK 2024 v Kostelci n. Č. lesy

Rok 2023

ZHK 2023 v Kostelci n. Č. lesy

V sobotu 28. ledna 2023 jsme již podruhé pořádali soutěžní kolo ZHK u nás v Kostelci nad Černými lesy ve sportovní hale sokolovny a prakticky tak začali naši letošní soutěžní sezónu.

Našeho soutěžního kola se zúčastnilo celkem 392 závodníků, což je o téměř 80 více než předchozí rok. Podrobněji o tomto kole včetně galerie a výsledků píšeme v samostatném článku.

Rok 2022

V únoru jsme se prvně zúčastnili soutěžního kola ZHK v Dolních Břežanech.

O dva týdny později v neděli 6. března 2022 jsme vůbec poprvé pořádali soutěžní kolo závodů ZHK také u nás v Kostelci nad Černými lesy. Soutěžního kola v Kostelci se zúčastnilo celkem 316 závodníků. Podrobněji o tomto kole včetně fotek a výsledků píšeme v tomto článku.

ZHK 2022 v Kostelci n. Č. lesy