Černokostelecký železňák 2022

V neděli 24. dubna 2022 jsme u nás na hřišti v Kostelci pořádali již třetí ročník soutěže Černokostelecký železňák, který byl tento rok součástí Hasičské železné ligy 2022.

Závodů se zúčastnilo celkem 73 závodníků v kategoriích od přípravky po dorost. Trať dorostenců na závěr vyzkoušelo také 6 odvážných vedoucích. Některé sbory k nám letos zavítaly vůbec poprvé.

Po dvou předchozích letech jsme trať závodu přesunuli z fotbalového hřiště s umělým povrchem do zadní části na přírodní trávu. Letošní ročník navíc obzvláště dostál jménu disciplíny TFA, tedy „nejtvrdší hasič přežije“, protože kromě času stálo proti závodníkům také počasí. Od ukončení prezence závodníků a zahájení soutěže až do samého konce závodů intenzivně pršelo a celá trať tak byla ještě složitější. Všichni zúčastnění se s ní ale popasovali se ctí.

Celkové výsledky najdete zde.

Věříme, že si všichni nedělní závodní den užili, podobně jako Kostelecké útoky 2022 pořádané den před tím, a těšíme se na vás opět za rok u nás nebo na jiném kole Hasičské železné ligy 2022.

Pohled ze strany účastníků