Činnost sboru v dubnu 2022

Přehled činnosti našeho sboru za měsíc duben 2022.

V sobotu 2. dubna se naši dorostenci a dorostenky zúčastnili halového závodu v běhu na 100 m s překážkami v Jablonci nad Nisou, tzv. Jablonecké haly 2022. Jednalo se o letošní první závody v této nádherné disciplíně jednotlivců, na kterou v našich podmínkách nelze v zimě trénovat. I navzdory tomu, si všichni udělali osobní rekordy nebo si vyrovnali svá loňská maxima.

Jablonecká hala 2022 – naši dorostenci na stovkách

Druhý dubnový víkend čekal dorostence úplně jiný druh závodu. Okresní sdružení hasičů Kolín uspořádalo společně s SDH Kšely branný závod pro dorost a dospělé ve Kšelích. Výsledky branného závodu se při jarní části okresního kola připočítávají do celoroční činnosti dorostu k dvojboji, testům a běhu na 100 m s překážkami. Nejlepší v součtu pořadí těchto disciplín postupují do krajského kola.

Hned následující den, v neděli 10. dubna, jsme ve spolupráci s OSH Kolín pořádali u nás v sokolovně setkání hasičů seniorů a zasloužilých hasičů okresu Kolín. V přátelské atmosféře se naši senioři seznámili s aktuální činností okresního sdružení, zhlédli ukázku dovedností naší omladiny a poslouchali příjemnou muziku.

Třetí dubnový víkend pro nás znamenal opět velký nápor na organizační schopnosti. V sobotu jsme pořádali ve sportovním areálu Na Americe již jedenáctý ročník Kosteleckých útoků. Zazávodit si v požárním útoku přijela dvě družstva přípravky, dvanáct družstev mladších žáků, deset družstev starších žáků, tři družstva smíšeného dorostu a jedny dorostenky. Překvapilo nás nečekaně krásné slunečné počasí, díky kterému všechna družstva startovala s dobrou náladou. K vidění byla spousta pěkných výkonů, komu se nedařilo, ten zjistil své nedostatky a náměty k dalším tréninkům. Důležité pro nás bylo, že všichni odjížděli spokojeni s úsměvy na tváři.

Kostelecké útoky 2022 – příprava našeho družstva na základně

V neděli jsme pro jednotlivce z okolních sborů připravili již třetí ročník soutěže na motivy TFA Černokostelecký železňák. Závodníci zde musí na čas překonat různé překážky, smotat hadici, přetáčet pneumatiku, udeřit paličkou v hammerboxu určený počet úderů, přenést zátěž. V nepřekvapivě deštivém počasí si na svůj pokus počkalo 80 závodníků v kategorii přípravka, mladší a starší žákyně, mladší a starší žáci, dorostenky a dorostenci. Závodu se zúčastnili i někteří vedoucí, kteří za vydatné podpory svých svěřenců sklidili velké ovace.

Černokostelecký železňák 2022 – panorama závodní trati se závodníky na trati

Poslední dubnový víkend jsme ještě uspořádali sběr železného šrotu a nepotřebných elektrospotřebičů.

Již teď se těšíme na květen, kdy nám začne plná sportovní sezóna. Aktuální informace a kalendář akcí najdete na těchto webových stránkách a na našich sociálních sítích.

Nábor do všech družstev probíhá po dohodě na tel. 724 075 107 na našich běžných trénincích (věkové kategorie: přípravka 3 – 6 let, mladší žáci 6 – 11 let, starší žáci 11 – 15 let, dorost 15 – 18 let, dospělí nad 18 let).

Těšíme se na vás.

Tento článek vyšel také v Černokosteleckém zpravodaji 5/2022. 📰