Sezóna snů aneb 7+1 mistrovství ČR v jednom roce

Účast na všech mistrovství ČR v tomto roce. Pravděpodobně unikátní sportovní počin se v této sezóně povedl uskutečnit jedné naší závodnici.

Co spojuje Otevřené MČR v běhu na 100 m s překážkami v Praze, Otevřené MČR ve výstupu na cvičnou věž v Hradci Králové, MČR hry Plamen v Novém Jičíně, MČR v požárním sportu dorostu v Domažlicích, MČR v požárním sportu v Sokolově, MČR v běhu na 60 m s překážkami v Brně, Halové MČR v běhu na 60 m s překážkami v Ostravě a MČR v Závodu hasičské všestrannosti a brannosti ve Vlašimi, které se uskuteční v příštím roce? Všechna tato mistrovství spojuje účast jedné osoby, jedné závodnice, které se podařilo zúčastnit všech letošních mistrovství jednotlivců i družstev pořádaných Sdružením hasičů Čech, Moravy a Slezska (SH ČMS).

Naše SDH Kostelec nad Černými lesy reprezentovala ve všech soutěžích jednotlivců. V týmových soutěžích pak reprezentovala SDH Dolní Měcholupy. Už víte, které naší závodnici se toto podařilo? Je to Alexandra Fousková.

To vše se podařilo pod vedením zkušených trenérů z Dolních Měcholup, Libora, Ivety, Ondry a Kristýny. Samozřejmě za velké pomoci všech členů v týmech a obou sborech. Počínaje žáky, přes dorostence až po ženy, dále pak kluky z Dolních Měcholup, kluky z HZS, rodiče, sourozence a Květu. A nesmíme zapomenout na velkého fandu a obrovskou oporu, který prožíval všechny úspěchy, v osobě Radovánka. ❤️

Saša se v tomto roce mohla soustředit pouze na určité soutěže, protože se mnoho postupových a mistrovských soutěží termínově krylo se soutěžemi na OSH Kolín. Jednou z nich bylo i jedno kolo soutěže Kolínského poháru v běhu na 60 m s překážkami. Svou neúčastí se tak musela vzdát šance na celkové umístění na stupni vítězů v tomto poháru. Dvě kola zde vyhrála, ve třetím ji trenér z důvodu špatného počasí nedovolil nastoupit na start.

Obdobně tomu bylo například se soutěžemi Podlipanské ligy v požárním útoku nebo naším Černokosteleckým železňákem. Kdykoliv byl čas, tak se však ráda zúčastnila soutěží za náš sbor. Například Poháru starostky OSH Kolín v požárním útoku, kde naše holky vyhrály a postoupily na Pohár starosty KSH Středočeského kraje. Ve velmi nabitém závodním kalendáři nesměl chybět ani oblíbený seriál Olomouckých šedesátek. V roce 2022 v tomto Olomouckém poháru Saša obsadila nádherné čtvrté místo a letos se jej podařilo, naposledy, obhájit.

Za své výkony byla společně s celým týmem žen Saša oceněna zastupiteli městské části Praha-Dolní Měcholupy. Ženy z Dolních Měcholup totiž vybojovaly na MČR v požárním sportu v Sokolově nádherné třetí místo, a tím po roce obhájily „bednu“. Dále byla Saša oceněna hejtmankou Středočeského kraje, kde v doprovodu Radovánka převzala ocenění z rukou paní hejtmanky Petry Peckové, starostky SH ČMS Moniky Němečkové a starosty KSH Středočeského kraje Oldřicha Laciny.

Všichni víme, že taková sezóna se už nikdy nebude opakovat, neboť v letošním roce Saša dovršila 15 let. Od příštího roku se tak již nemůže zúčastnit žádných žákovských soutěží.

Účast na jednotlivých MČR v roce 2023 a vybojovaný postup na jedno v roce 2024

 • MČR hry Plamen v Novém Jičíně (24.–25.06.2023)
  (10. místo z 15 družstev)
 • MČR v požárním sportu dorostu v Domažlicích (01.–03.07.2023)
  (8. místo z 15 družstev)
 • Otevřené MČR v běhu na 100 m s překážkami v Praze (12.08.2023)
  (43. místo z 55 závodnic, na prvním místě z OSH Kolín a na třetím místě ve Středočeském kraji)
 • Otevřené MČR ve výstupu na cvičnou věž v Hradci Králové (13.08.2023)
  (6. místo z 10 závodnic, na prvním místě ze Středočeského kraje)
 • MČR v požárním sportu v Sokolově (25.–27.08.2023)
  (3. místo z 12 družstev)
 • MČR v běhu na 60 m s překážkami v Brně (23.09.2023)
  (28. místo ze 120 závodnic, na sdíleném prvním místě v OSH Kolín a na sdíleném třetím místě ve Středočeském kraji)
 • Halové MČR v běhu na 60 m s překážkami v Ostravě (18.11.2023)
  (18. místo ze 64 závodnic, na prvním místě v OSH Kolín, na druhém místě ve Středočeském kraji)
 • MČR v Závodu hasičské všestrannosti a brannosti ve Vlašimi (06.–07.04.2024)