Činnost sboru v září 2022

Přehled činnosti našeho sboru za měsíc září 2022.

První letošní zářijová sobota začala téměř tradičně Pohárem starostky OSH Kolín. Této soutěže pořádané ve Kšelích se účastnilo naše družstvo žen, které obsadilo druhé místo. Hned v neděli SDH Český Brod pořádalo Sportovní den hasičských přípravek. Zde se naši nejmenší umístili na devátém místě. Ve stejnou dobu mladší a starší žáci, kteří postoupili na krajské kolo v běhu na 60 m s překážkami v Rakovníku, poměřili své výkony s ostatními soutěžícími a naše zástupkyně Patricie Ž. se svým kvalitním výkonem stala náhradnicí pro mistrovství ČR v této disciplíně, které bude probíhat v Benešově. Podrobněji o tomto nabitém víkendu píšeme v samostatném článku.

Sportovní den hasičských přípravek v Českém Brodě

Druhou sobotu v září jsme s časomírou pomáhali na závodech v rámci Kolínského poháru ve Vítězově. Při běhu na 60 m překážek jsme měli celkem pět závodníků v kategorii mladších žáků, šest v kategorii starších žáků, v odpoledním závodě na 100 m s překážkami jsme měli osm dorostenců a v legendách ženu i muže. V závodě se nám celkem dařilo, vylepšili jsme své letošní osobní výkony.

V celkovém vyhodnocení Kolínského poháru Petr Bornhorst obsadil čtvrté místo v mladších žácích, v kategorii starších žákyň jsme obsadili druhé (Kristýna F.), páté (Saša F.) a šesté (Patricie Ž.) místo. V kategorii mladších dorostenek se podařilo Saše Fouskové získat druhé místo a Kristýně Frydrychové třetí místo, střední dorostenec Petr Žyla vyhrál svou kategorii, Martin Vácha získal třetí místo. V kategorii legend Jitka Lindáková vyhrála a Jenda Bornhorst obsadil místo třetí.

Předposlední sobotu, 17. září, se všechna sportovní družstva sešla na závěrečném kole 20. ročníku Podlipanské ligy v Rostoklatech. Počasí nám vůbec nepřálo, bylo chladno a deštivo. Naši závodníci se však s tímto pořádně poprali a bojovali ze všech sil. Přípravka se umístila na čtvrtém místě, mladší žáci na jedenáctém místě, starší žáci obsadili šesté místo, smíšený dorost třetí místo a ženy druhé místo. V celkovém vyhodnocení Podlipanské ligy se naše družstva umístila takto: přípravka druhé místo, mladší žáci sedmé místo, starší žáci šesté místo, smíšený dorost třetí místo a ženy druhé místo.

Na státní svátek 28. září jsem se zúčastnili již tradičního Memoriálu Stanislava a Petra Jechových v běhu na 60 metrů překážek mladých hasičů v Uhlířských Janovicích.

V současné době se připravujeme na branný závod pro dospělé a dorost, na branný závod pro mladší a starší žáky a stále se připravujeme na podzimní halové soutěže jednotlivců.

Naší již tradiční celoroční činností zůstává i nadále darování krve, kterého se pravidelně účastníme.

Aktuální informace o činnosti našeho sboru a kalendář akcí najdete na těchto webových stránkách a na našich sociálních sítích.

Tento článek vyšel také v Černokosteleckém zpravodaji 10/2022.  📰