Činnost sboru v říjnu 2022

Činnost našeho sboru za měsíc říjen 2022 se nesla ve znamení sportu, kultury a úklidu.

První říjnovou sobotu naši zástupci navštívili Poříčany, kde se konal Branný závod dorostu a dospělých. Zastoupení jsme měli v kategorii mladších dorostenek, středních dorostenek, středních dorostenců, legendy ženy, legendy muži a mezi rozhodčími.

Druhou říjnovou sobotu se mladší a starší žáci vydali na svůj branný závod do Starého Kolína. Závodilo se za příjemného podzimního počasí na krásné trati kolem Labe. Při plnění úkolů ze zdravovědy, topografie, uzlování, technických prostředků, střelby a šplhu na vodorovném laně naši mladší žáci obsadili deváté a sedmnácté místo z dvaceti hlídek. Starší žáci obsadili krásné sedmé místo z dvaceti hlídek.

V sobotu 22. října jsme spolupořádali v naší sokolovně ples Podlipanské ligy pro okolní sbory, které se účastní závodů v požárních útocích. Ukončit závodní sezonu a zatančit si přišlo 120 hostů. Skvěle se bavili i jinak než na hřišti v závodních dresech.

Ve čtvrtek 27. října se naši zástupci zúčastnili slavnostní kladení věnců k příležitosti státního svátku – Dne vzniku samostatného československého státu.

V pátek a sobotu 28. a 29. října jsme opět pořádali „podzimní úklid města“ v podobě sběru kovu a starých elektrospotřebičů, letos již podruhé.

V listopadu nás čeká školení vedoucích mládeže a pokračování Českého halového poháru v šedesátkách v Praze a Ostravě.

Naší již tradiční celoroční činností zůstává i nadále darování krve, kterého se pravidelně účastníme.

Aktuální informace o činnosti našeho sboru a kalendář akcí najdete na těchto webových stránkách a na našich sociálních sítích.

Tento článek vyšel také v Černokosteleckém zpravodaji 11/2022.  📰