Činnost sboru v listopadu 2022

V listopadu jsme se účastnili republikových soutěží v požárním sportu a věnovali jsme se také akcím pro veřejnost. Uspořádali jsme školení první pomoci pro veřejnost a oslavili státní svátek lampiónovým průvodem.

V pátek 4. listopadu proběhlo u nás v Kosteleci slavnostní vyhlášení a ocenění nejúspěšnějších závodníků Kolínského poháru, závodů v běhu na 100 metrů (nebo 60 m) překážek. Mezi oceněnými nechyběli ani naši závodníci.

Naši sportovci na předávání cen Kolínského poháru

Hned následující den vyrazili naši sportovci do Prahy na Memoriál Marty Habadové, halové závody v běhu na 60 m překážek. Tyto závody byly třetím ze čtyř kol Českého halového poháru v šedesátkách. V sobotu nejdříve soutěžili starší žáci a v neděli se do Prahy vydali i naši mladší žáci.

Další týden, v sobotu 12. listopadu, jsme se zúčastnili školení vedoucích mládeže a instruktorů.

Ve čtvrtek 17. listopadu jsme si v 18:00 hodin k příležitosti státního svátku Dne boje za svobodu a demokracii 🇨🇿 připravili již tradiční lampiónový průvod po Kostelci zakončený ohňostrojem na náměstí. Videoklip z této akce najdete na našem YouTube a několik fotek na Instagramu v příspěvku níže.

Následující víkend 19.–20.11. jsme vyrazili do Ostravy na Ostravsko-beskydské šedesátky, poslední čtvrté kolo již zmiňovaného Českého halového poháru v šedesátkách. V sobotu opět soutěžili nejprve starší žáci, v neděli poté mladší žáci. Záznam živého přenosu ze sobotních finálových běhů starších žáků je zde na YouTube. Přenos nedělního finále mladších potom zde.

Všechny příspěvky z celého víkendu najdete na Facebooku pod hashtagem #SDHKNCLvOstrave2022.

Poslední pátek v měsící, 25. listopadu, jsme v sokolovně v Kostelci pořádali zdravotnické školení pro veřejnost. Pod vedením záchranáře ze Zdravotnické záchranné služby Středočeského kraje se zde zájemci nejprve teoreticky a poté i prakticky seznámili nebo si zopakovali postupy správné první pomoci. Více o této akci v samostatném příspěvku.

Naší již tradiční celoroční činností zůstává i nadále darování krve, kterého se pravidelně účastníme.

Aktuální informace o činnosti našeho sboru a kalendář akcí najdete na těchto webových stránkách a na našich sociálních sítích.