Činnost sboru v červnu 2022

Přehled činnosti našeho sboru za měsíc červen 2022, který byl opět plný požárního sportu.

V sobotu 4. června jsme spolupořádali na atletickém stadionu v Českém Brodě závody v běhu na 60 a 100 m s překážkami Kostelecko-Kšelské kilo. Naší soutěže se zúčastnilo přes 200 závodníků a k vidění byly skvělé výkony. Soutěž byla současně výběrovou soutěží pro postup na krajskou soutěž v běhu na 60 m s překážkami. Na vyšší soutěž do Rakovníka postoupili naši dva mladší žáci a jedna starší žákyně. Na těchto závodech měli premiéru nejmenší drobečci z přípravky, kteří si také vyzkoušeli tuto náročnou individuální disciplínu.

Druhou červnovou sobotu jsme se zúčastnili dalšího kola Podlipanské ligy v požárních útocích na Bulánce. Přípravka se zde umístila na druhém místě, mladší žáci na čtvrtém místě, starší žáci na šestém místě, dorost i ženy na místě druhém.

V sobotu 18. června se zástupci dorostu vydali poměřit své síly a zkušenosti na druhý závod Českého poháru v běhu na 100 metrů přes překážky v Praze. Naše mladší dorostenka Saša se umístila na krásném šestém místě a střední dorostenec Petr si vybojoval třetí místo. Ostatní si také vylepšili své dosavadní osobní rekordy. Video z pokusů našich mladších dorostenek níže na YouTube.

V sobotu 25. června se opět konaly závody Podlipanské ligy, tentokrát v Třebovli. Při propršeném dni si přípravka vybojovala druhé místo, mladší žáci čtvrté místo, starší žáci třetí místo, dorost druhé místo a ženy místo třetí.

O prázdninách nás bude čekat několik závodů Českého poháru, několik memoriálových soutěží a soustředění. Postupně se budeme připravovat na podzimní část okresního kola hry Plamen, další pokračování Podlipanské ligy a několik závodů pro jednotlivce.

Naší již tradiční celoroční činností zůstává i nadále darování krve, kterého se pravidelně účastníme.

Aktuální informace o činnosti našeho sboru a kalendář akcí najdete na těchto webových stránkách a na našich sociálních sítích.

Tento článek vyšel také v Černokosteleckém zpravodaji 7-8/2022📰