Ostravsko-beskydské šedesátky a Halové MČR v běhu na 60 m

V sobotu 18. listopadu 2023 se naši sportovci v Ostravě zúčastnili posledních závodů letošní sezóny, přičemž někteří postoupili i na Halové mistrovství ČR v běhu na 60 m přes překážky.

Jednalo se o velmi důstojné zakončení sezóny v individuálních disciplínách mladších a starších žáků. Ostravsko-beskydské šedesátky v atletické hale v Ostravě jsou vždy posledním kolem v Českém halovém poháru. Ne jinak tomu bylo i letos. Na letošní poslední závody jsme vyslali čtyři starší žákyně Patrícii Žylovou, Kristýnu Procházkovou, Petru Lindákovou a Alexandru Fouskovou. Dále pak jednoho staršího žáka, Peťu Bornhorsta, který byl v kategorii starších letos prvním rokem a získával tak potřebné zkušenosti pro následující sezóny.

Před tímto posledním kolem jsme neměly žádnou dívku, která by v předchozích kolech splnila postupový limit na Halové mistrovství ČR v běhu na 60 m. To se mělo konat na stejném místě v odpoledních hodinách a pro starší dívky byl stanoven nominační čas do 13 sekund. V Ostravě se to nakonec podařilo hned dvěma dívkám – Alexandře Fouskové a Kristýně Procházkové. Petra Lindáková a Patricie Žylová bohužel nesplnily nominační limit jen o pár desetin. Je to škoda a mrzí nás to, neboť obě dívky tímto závodem ukončily své působení v žákovské kategorii a od příštího roku se budou věnovat jen dorosteneckým a ženským disciplínám.

Kristýna a Saša si svou sezónu prodloužily o další dva závodní pokusy. A jak dopadly naše dívky na Halovém mistrovství České republiky v běhu na 60 m přes překážky? Nevyhrály, ale užily si své dva poslední pokusy v žákovských soutěžích. Saša skončila 18. a Kristýna 57.

Všem sportovcům děkujeme za jejich přípravu a předvedené výsledky. A zároveň všem dívkám přejeme mnoho úspěchů ve vyšších kategoriích tohoto nádherného sportu.

Celkové výsledky Českého halového poháru 2023

Českého halového poháru v běhu na 60 m přes překážky se v letošním roce zúčastnilo celkem 322 mladších dívek, 359 mladších chlapců, neuvěřitelných 564 starších dívek a 407 starších chlapců. V tomto velmi početně obsazeném poháru se naši svěřenci neztratili a vzorně reprezentovali naše SDH.

Mladší dívky (322 závodnic):

175. Semerádová Markéta (odběhla pouze dva ze čtyř závodů)
207. Drábová Ema (odběhla pouze jeden závod)
304. Holíková Dagmar (odběhla pouze jeden závod)

Mladší chlapci (359 závodníků):

158. Tipmann Jan (odběhl pouze dva závody)
221. Kec Ondřej (odběhl pouze jeden závod)
241. Semerád Tomáš (odběhl pouze jeden závod)
331. Papež Ondřej (odběhl pouze jeden závod)

Starší dívky (564 závodnic):

48. Fousková Alexandra (odběhla pouze tři ze čtyř závodů)
73. Žylová Patrície
76. Procházková Kristýna
89. Lindáková Petra (odběhla pouze tři ze čtyř závodů)

Starší chlapci (407 závodníků):

294. Bornhorst Petr (odběhl pouze tři závody)

Tento článek je také na našem Facebooku.