Činnost sboru v březnu 2022

Naše březnové aktivity v letošním roce začaly ve velkém formátu.

V neděli 6. března jsme u nás ve sportovní hale v sokolovně spolupořádali soutěž ze seriálu závodů s názvem Zimní halové kvarteto 2022, což je celorepubliková halová soutěž štafet 4 x 60 m s překážkami pro mladé hasiče. Soutěžního kola se u nás zúčastnilo celkem 316 závodníků. Dohromady k nám přijelo 28 sborů z Čech, Moravy a Slezska. I přes nováčkovskou nejistotu jsme zvládli organizaci na jedničku a závodníci i vedoucí od nás odjížděli s pochvalou a spokojeností. Z našeho sboru se závodů zúčastnilo osmnáct závodníků od přípravky po dorost. A jejich výkony byly ve veliké konkurenci velmi zřetelné.

V sobotu 12. března jsme se vydali do Jablonce nad Nisou na soutěž Jablonecká hala mladých hasičů. Bylo to první kolo Českého halového poháru v běhu na 60 m s překážkami. Závodu se zúčastnilo našich devět zástupců a tentokrát se soutěže účastnil i náš nejmladší závodník v této disciplíně Tomáš S., kterému bude letos 7 let.

Sobota 19. března pro nás znamenala především kulturní aktivitu, v odpoledních hodinách jsme pořádali dětský maškarní karneval a večer maškarní karneval pro dospělé. Dětského karnevalu se zúčastnilo dvě stě dětí s maskami, které si mohly zatančit, bylo pro ně připraveno klaunské dovádění, vystoupení taneční skupiny DanceIn a taneční vystoupení našich mladých hasičů. Na večerním maškarním plesu předvedl náš kejklíř krásnou světelnou a ohňovou show.

V sobotu 26. března jsme se opět vrátili do závodního nastavení a zúčastnili jsme se druhého kola Českého halového poháru v běhu na 60 m překážek v Ostravě. Tady se nám dařilo o trochu lépe než v Jablonci. Petr B. obsadil v kategorii mladších chlapců 23. místo ze 102 závodníků. Saša F. vybojovala nádherné 7. místo, Kristýnka F. 21. místo, Patricie Ž. 29. místo, Natálie T. 88. místo a Petra L. 96. místo ze 175 závodnic v kategorii starší dívky. Ve starších chlapcích jsme byli zastoupeni Martinem V., který se umístil na 51. místě ze 108 závodníků.

Našimi očekávanými akcemi pro duben jsou:

  • 23. dubna Kostelecké útoky
  • 24. dubna Černokostelecký železňák

Aktuální informace a kalendář akcí najdete na těchto webových stránkách i na našich sociálních sítích.

Nábor do všech družstev probíhá po dohodě na tel. 724 075 107 na našich běžných trénincích (najdete v kalendáři). Věkové kategorie: přípravka 3 – 6 let, mladší žáci 6 – 11 let, starší žáci 11 – 15 let, dorost 15 – 18 let, dospělí nad 18 let.

Těšíme se na vás.

Tento článek vyšel také v Černokosteleckém zpravodaji 4/2022. 📰